Nabídka

Masáže

Rekondiční a regenerační masáž

Tyto masáže jsou určeny nejen pro sportovce, ale mohou velmi dobře posloužit i zdravým nesportovcům, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus, zlepšit celkový vzhled nebo urychleně odstraňovat únavu po tělesné či duševní námaze.

Ještě něco o působení masáží na organismus:

Masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zlepšuje pdmínky pro svalovou a kloubní činnost. Rovněž při zotavování po nemoci či úrazu má vhodně zvolená a citlivá masáž příznivý účinek na organismus.

Masáž působí bezprostředně především na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k překrvení a tím začervenání až zarudnutí kůže. Zvyšuje se podstatně výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost. Je všeobecně známo, že (kosmetickou) masáží pěstěná pokožka se stává vláčnou, je pružnější a pevnější, a proto nepodléhá tolik tvorbě vrásek. Je také odolnější proti povětrnostním vlivům: slunci, větru, dešti, mrazu apod. Intenzivní, pravidelně užívanou masáží je možno do jisté míry ovlivnit ukládání podkožního tuku a tím přispět k jeho odstraňování.

Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. Masáží se klouby uvolňují a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Také v doléčování poúrazových stavů kloubů se stává masáž nezbytným pomocníkem. Urychluje odstranění bolestí a zlepšuje kloubní pohyblivost.

Masáž působí na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu.Usnadňuje též odtok zplodin, které vznikají ve svalech po tělesné námaze, a tím urychluje odstraňování pocitů únavy. Je známo, že působením masáže na povrchu těla lze přiznivě působit i na orgány v hloubce.

Masáž má vliv i na nervovou soustavu. Mírná, pomalá a lehká masáž – uklidňuje, masáž silnější, rychlá, s nepravidelným tempem, vydatnější intenzitou a prováděna všemi směry – působí dráždivě.

Prakticky vždy působí masérské hmaty na kůži a podkoží. Masáží lze podráždit nebo tlumit i hluboké receptory, přes ně lze reflexně ovlivňovat i centrální nervovou soustavu a tato pak zpětně může mít vliv i na ostatní orgány v těle. To vysvětluje účinek reflexní masáže.

 

Zpět na nabídku

Webové stránky vytvořil Marek Dvorožňák - korek.name © 2011
Odebírat příspěvky z Masážního salonu Havaj pomocí RSS Odebírat příspěvky z Masážního salonu Havaj pomocí ATOMu